Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Daily Mail: Podezřelého z terorismu zaměstnali na letišti v Londýně!

Daily Mail: Podezřelého z terorismu zaměstnali na letišti v Londýně!

Ve Velké Británii byl podezřelý z terorismu - 31 letý Mohamed Abdulahi Mohamud – zaměstnán na největším letišti v Evropě, londýnském letišti Heathrow, napsal The Daily Mail.

Ilustrační foto
12. února 2018 - 10:15

Pěkný příběh, který poněkud otřásá bdělostí britských orgánů letiště, zejména prověrky nastupujících zaměstnanců ohledně prevence terorismu zveřejnil britský tisk.

Podle publikace je Mohamud na oficiálním seznamu podezřelých teroristů. Také muž strávil pět let ve vězení. Byl obviněn z loupeže, praní peněz, vyhrožování vražd a sexuálního násilí.

List poznamenal, že je znám zvláštním službám, za poslední dva roky jej pětkrát vyslýchali důstojníci protiteroristických orgánů.

Ne každý islámista je terorista, ale téměř každý terorista je islámista

Publikace tvrdí, že nový letištní zaměstnanec měl přístup k vzletové a přistávací dráze. Sám se chlubil fotografií, dokládající, jak blízko se dostal k letadlu na dráze. Při nástupu lhal o své minulosti a chlubil se poté, že nebyly provedeny žádné bezpečnostní prověrky.

Poté, co bylo letištní vedení varováno před pachatelem, byl propuštěn. Po měsíci.

Zástupce letiště Heathrow zároveň uvedl, že „bezpečnostní opatření nebyla porušena a letiště zůstává v bezpečí". Podle něj vedle Mohamuda byl další zaměstnanec a předtím, než získal přístup do určitých oblastí letiště, byl podroben důkladné kontrole. Ovšem tvrzení, že Británie má jeden z nejlepších bezpečnostních systémů na světě včetně Heathrow, zní ve světle této příhody poněkud skřípavě.


V říjnu bylo hlášeno, že se Heathrow vyšetřuje kvůli úniku důvěrných údajů.

Letiště Heathrov ročně přepraví 17,7 milionů lidí při 89 tisících letech.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)